سه شنبه 1 بهمن 1398      

نوع خبر 
 
 
برگزاری همایش کاردیوانکولوژی در مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی
 

به گزارش واحد روابط عمومی،همایش یک روزه کاردیوانکولوژی با حضور اساتید بنام کاردیولولوژی و انکولوژی در مورخ 12 مهرماه سال جاری در سالن همایش های مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی برگزار شد.

دکتر آذین علیزاده اصل متخصص قلب ، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و دبیر اجرایی، این همایش را بسیار مهم خواند و افزود: نزدیک دو سال است که فیلد کاردیوانکولوژی را مرکز قلب و عروق شهید رجایی با نگرش درمانی، پژوهشی و آموزشی برای اولین بار در ایران تعریف کرده ایم، سعی نموده ایم با بهترین امکانات و سریعترین اقدامات در کلینیک در خدمت بیماران باشیم؛ در قست پژوهش پایه های تشکیل مرکز تحقیقاتی کاردیوانکولوژی را ریخته ایم؛ و یک رجیستری مولتی سنتر با همکاری هشت مرکز مهم دانشگاهی کشور برای این دپارتمان طراحی نموده ایم و از نظر آموزشی نیز سعی شده است برای دستیاران تخصصی قلب کلاس هایی را در این زمینه تشکیل دهیم و برای دستیاران فوق تخصصی قلب نیز یک سری آموزش های ویژه مخصوصا" برای فلوشیپ های اکوکاردیوگرافی" برنامه ریزی کنیم.

دبیر اجرایی همایش ادامه داد: این همایش یک روزه با همکاری دکتر فریدون نوحی رئیس و دکتر مجید ملکی معاون پژوهشی مرکز قلب و عروق شهید رجایی و دکتر محمد رضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران برگزار شد. این همایش طوری برنامه ریزی شد که ضمن پرداختن به عوارض قلبی رادیوتراپی و کموتراپی، مشکلات افرادی که به طور همزمان دچار بیماری قلبی و سرطان هستند به چالش کشیده شود و پزشکان کاردیولوژیست و انکولوزیست بتوانند به همراهی هم راهکارهای مناسبی را برای درمان این گونه بیماران ارائه نمایند.

دکتر علیزاه اصل ابراز خورسندی کرد که این همایش با استقبال زیاد همکاران و پزشکان کاردیولوژیست،انکولوژیست و رادیوتراپیست ها مواجه شد و پیام علمی مهمی داشت.

بیمارانی که مبتلا به سرطان هستند می توانند به کلنیک کاردیوانکولوژی و بخش اکوکاردیوگرافی مرکز قلب و عروق شهید رجایی مراجعه نمایند.

 

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی

شنبه 14 مهر 1397  14:0

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 30 دى 1398  9:28:17
تعداد بازديد از اين خبر : 1011